<< tímová schôdza    medzinárodný športový veltrh Šport Life 2009 >>

 

Medzinárodný športový veltrh Šport Life 2009 mojimi ocami
A je to tu. Dlho očakávaný záver roka - Bike Brno! Budík mi zvoní o piatej ráno a ja nedočkavo vstávam z postele a začínam baliť základnú výbavu, foťák, baterky. Mil@nio povedal o 6. hod u mňa a ja už netrpezlivo vyčkávam pri mobile, kedy mi zazvoní, že sa pohýna z domu. :-))
Cesta napokon ubehla veľmi rýchlo a my sa po zaparkovaní konečne presúvame na miesto činu. Na vrátnicu však prichádzame už v prestrojení, ako to už u mňa aj naj kamoša býva... Po nezaplatení vstupného nám starší pán dá zadara vstupenku a my sme radi, že kód z časopisu BIKER funguje. V časáku BIKER bol kód, ktorý sa pri elektronickej registrácii zadal a následne sme vstupenku vytlačili a na bráne sme mali vstupné free. Hneď po vstúpení do areálu pútame pozornosť. Ja s lenonovskou parochňou a naším teamovým dresom. Pri fotení nás a pýtaní sa, prečo to robíme, odpovedáme: ,,Preto, aby sme ľudí bavili, a aby sa trochu usmiali v dnešnom uponáhľanom svete.“
Na začiatok ideme do pavilónu elektrobicyklov, kde nás zaujme síce ťažké, ale efektné riešenie elektro pohonu zadného kolesa, kde je zabudovaný elektromotor - presnejšie v zadnom náboji - čo tento bike predurčuje na mestskú jazdu a hlavne starším občanom. Ja som skúšal model so zabudovanou trojrýchlostnou prevodovkou SH NEXAVE a tromi stupňami pohonu: 1.sport 2.economy 3.high energy. Mil@anio nás so svojou priateľkou fotil a kameroval. Jazda na 3 stupni high energy bola skvelá natoľko, že som zabudol, že som v hale a takmer neubrzdil nadobudnutú rýchlosť 45km/hod.
V druhom pavilóne, kde bolo najviac značiek, sme si Mil@anio a ja vyskúšali jazdu po areáli na DH špeciále od firmy TRANSITION. ,,No, možno raz...“, hovorili sme si, keď sme ho odovzdávali do rúk zástupcovi firmy TRANSITION. Mil@anio hľadal väčšinou fully a ja zase kotúčovky a všetko s nimi spojené. Zrazu som náhodou našiel keramické kotúče značky CERADURE dlho ospevované a testované profíkmi ako napr. BRIAN LOPEZ. Kotúč bol na moje prekvapenie neuveriteľne ľahký, ale aj pružný, keď som si ho mal možnosť po požiadaní predajcu pozrieť naživo. Zatiaľ sa vyrába len 160mm určený na XC a MTB MARATHON.
Niekto mi zaklope na rameno, ja sa otočím a tam sympaticky pán z DT SWISS, že či by sme im nespravili maskotov pre ich značku? Ja reku hej, a tak sme šli na foto - súťaž. Usadili nás, dali DT SWISS prospekty do rúk a fotilo sa ako o život. Tak, inak a ešte inak. Po fotiacej prehliadke a cvakaní foťákov sme sa vybrali ďalej do stánku SHIMANO. Mil@nio pozeral a rozmýšľal nad kúpou nových pák na HYDRO brzdy SHIMANO SLX, ktoré disponujú väčšou komorou na minerálny olej ako doterajšie modely a hlavne nastaviteľnosť vzdialenosti brzdovej páčky od riadítok je úplne jednoduchá - koliečkom na bočnej strane páky. Ja som pozeral radenie pre hydraulické brzdy SH DEORE XT 2009, ktorého objem nádoby na minerálny olej a takmer dvojnásobná veľkosť piesta v hydro páke predurčuje na agresívnejšiu jazdu s ostrejším brzdením.
Pozreli sme ešte veľa značiek, aj keď mnohé tento rok chýbali (napr. KONA) - škoda. Zaujali nás aj pestré farebné kreácie rôznych bike komponentov od firmy A2Z - náboje P+Z, brzdové kotúče a rôzny iný sortiment ich predaja. Mňa zaujala aj novinka od FOXU na tlmičoch FOX DHX 5 - BOST VALVE SYSTEM - pre nastavenie pozície senzitívneho tlmenia, ako aj samotný tlmič, ktorý hádam bude predmetom môjho tuningu biku v roku 2010, tak aj radenie SH DEORE XT - HYDRO a new face na môj rám a samozrejme trochu karbónu na niektoré komponenty. Ja s Michalom sme sa pofotili ešte so zopár hosteskami a nakoniec sme si išli pozrieť aj pavilón so športovým oblečením, kde som si kúpil u firmy NEVEREST goratexovú druhú vrstvu oblečenia do -10 stupňov - za naozaj zaujímavú cenu. Mil@niovi sa páčili spacáky a stany od firmy HUSKY. Tak takto so zaujímavými postrehmi a plný dojmov sme sa za neustávajúceho dažďa vrátili k autu.
Po ceste späť sme sa ešte stavili v jednom veľkom obchodnom centre na okraji Brna, kde sme ja a kamoš Michal boli hviezdami a atrakciami roka vďaka naším parochniam. Unavených nás Mil@anio bezpečne doviezol až pred dom, za čo sme mu veľmi vďační. Na záver všetkým aj ne - bikerom odporúčame Bike BRNO. Väčšinou vidíme jeden bike pekný a naleštený a na maratónoch aj viac, ale na BIKE BRNO si ich môžete aj vyskúšať, popýtať sa na klady a zápory, tak to treba využiť a ísť. Vrelo odporúčam! Všetkým!

BLUEGARY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© bikeri.sk & Hag 2008-13 Powered by Free Website Templates