<< 23. apríla 2011 Cyklomaratón Medzihorím    25. 03. 2011, Otvorenie sezóny 2011 >>

 

RC&P MTB Uphill 2011 (MTB časovka na Kamzík)

Tak ako každý rok , aj tento sme prišli na RC&P UPHILL pokoriť Kamzík. Alebo žeby opačne?:)  Ono je to v podstate vzájomné:) Tohto roku sme prišli v zhodnej zostave ako minule, len s tým rozdielom, že Dušan sa pre antibiotiká (a nulovú natrénovanosť) ujal pozície fotografa . Náš príchod 1,5h pred štartom umožnil dostatok času na rozjazdenie. Pri registrácií sme dostali čísla 6 a 7. Upevnili sme ich na biky a hor sa zahrievať svalstvo. Michal sa nechcel moc vzďaľovať od priestoru štartu, ale nakoniec som ho presvedčil , aby sme vybehli aspoň na Kačín. Na štart sme sa postavili so 17timi zahrievacími kilometrami. Ja s 6-tkou pred Michala, z čoho som mal trochu obavy, ktoré sa žiaľ naplnili:) Takmer hneď po štarte nasledujú najstrmšie pasáže časovky. Tepy vyleteli na maximum po pár metroch:)

Tento rok je o to ťažší, že v úvodnom stupáku boli vysypané hrubé neutlačené kamene, ktoré riadne ubrali energie. Registrujem čakajúceho Dušana s foťákom. Už sa k nemu blížim, povzbudzuje a ja tlačím do pedálov:) Na chvíľu dal dole foťák a hovorí :“UŽ VIDÍM MICHALA!” . Vtedy mi blyslo hlavou, že zastavím a zabalím to!!!  Horšie ako keby do mňa hodili kameňom:) Michal štartoval minútu po mne a hneď prvé stúpanie sa mi malo stať osudným??? Nieeeee:) Zápasim s dilemou: “Obzriem sa? Neobzriem?“ Ale prišiel koniec prvého, strmého stúpania, ľavotočivá zákruta a idem na doraz!!! Zhruba 500 metrov od zákruty mi to nedá a obzerám sa, kde je Michal. Zatiaľ ho nevidím. Nezvoľňujem, držím tempo! Prichádza odpočinková pasáž trate, kde sa dá pripraviť na záverečné stúpanie po lúke. Vychádzam z lesa a zozadu počujem: “ĽAVÁ!!”  Až mi padla reťaz na malú:) Bol to Michal, samozrejme pád reťaze bol spôsobený technickou poruchou:) , ešte sa to snažím nahodiť a zachytiť Michalove tempo na záverečnej lúke, no je to bez šance. Záverečné stúpanie po lúke je peklo!!! Jedine čo mi chýba, samozrejme okrem energie je povzbudzovanie okolostojacich. Padlo by mi vhod, snáď by som zo seba ešte niečo vyžmýkal :) A je tu cieľ: 11min 13sek! Michal to zvládol v perfektnom čase 9min 50sek a umiestnil sa na 13tom mieste a ja na 19tom mieste.
Oproti minulému ročníku sme si obaja polepšili, čo ale neznamená že o rok sa nepokúsime o ďalšie osekanie výsledného času :).Poďakovanie patrí aj nášmu fotografovi, ktorý tromi slovami dokázal vyburcovať moju športovú rivalitu, a tak aj trochu prikoreniť emócie počas preteku:).

Výsledková listina                            -raduz-                            Fotogaléria

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© bikeri.sk & Hag 2008-13 Powered by Free Website Templates