<< Otvorenie sezóny 2011    05 - 13. 11. 2010, Tímová schôdza >>

1. Zimný MTB maratón - Marianka 2011

Prvý tohtoročný maratón je za nami. Preveril našu zimnú prípravu a otestoval aj techniku na bikoch. Štart bol naplánovaný na 11-tu hodinu, tak ráno bolo dosť času na prípravu bikov a ranného zahrievania svalstva. Aspoň ráno, keď mi zvonil budík 6:30, som si to myslel. Plán bol jednoduchý: ľahké raňajky, zastaviť sa pre nášho zastupujúceho fotografa Dušana a potom smer Dlhé diely, kde už bol pripravený Michal. Prvá zaťažkávacia skúška bola hneď ráno. Po príchode k autu vidím prázdne koleso. Ešte som mal pol hodku navyše, tak som to bral športovo. Výmena pneu trvala približne 20 min. Takže zatiaľ harmonogram fungoval.

nase dresy

Do Marianky sme prišli niečo cez 1.40 min do štartu, ale keď sme prichádzali, cesty už lemovalo niekoľko desiatok áut. Miesto na parkovanie sme vybrali približne 300 m od štartu. Vykladáme našu skvelú techniku, Dušan sa uškŕňajúc venoval foteniu a povzbudzovaniu. Pri - 2 °C sme to potrebovali. Ideme trochu zahriať svaly, aj keď pri tejto teplote za 10 min. sme stuhnutí a prsty na nohách sa začínajú ozývať. Niekoľko minút do štartu, tak ešte zopár výjazdov a chytáme predné pozície na štarte. Už len pár sekúnd a ideme na to!!! Hneď po štarte sa s Michalom držíme hlavného poľa. Michal pár metrov predo mnou a po snehu ani stopy. Už v tej chvíli viem, že voľba vysokej vzorky plášťa bola chyba. Zbytočne dúfam, že v lese moje Maxxisy do snehu využijem. Michal sa mi stratil z dohľadu, nuž idem si svoje tempo. Pulzy sú okolo 180 – 190 a bez nejakej únavy hltám jeden kilometer za druhým. Mierne stúpania mi vyhovujú, ale cítim, že plášte riadne ukrajujú z mojej rýchlosti. Bez rešpektu, s pocitom dobrej prípravy pridávam, aby som sa držal približne na tridsiatej pozícii. Zdá sa mi, ako keby som mal za sebou prívesný vozík s 20 kilami navyše. Niečo sa deje? Ale nešpekulujem. Hovorím si, 30 km trať- to musím vydržať aj s menšou krízou. Ale bikeri ma míňajú z jednej aj z druhej strany. V duchu nadávam na pomalé plášte a to ešte netuším od kedy mi uberá zo síl aj uvoľnené zadné koleso. Samozrejme brzdové doštičky sú proti mne a to nedržím brzdovú páku. Začínam byť zo súvislého tempa 190 tep. za min. unavený, a keď v hlave počítam pozíciu 50 - 60, tak strácam aj chuť závodiť. No pri zjazdoch excelujem. Na počudovanie, kde iní spomaľujú, ja to beriem krížom cez les a na brzdy nemyslím. Ešte pár kilometrov a je tu brodík, kde čakal Dušan a urobil akčné foto. S jeho povzbudzovaním ešte trochu pritlačím do pedálov až do cieľa. Končím na 63 mieste. Trochu sklamaný, ale s bikerským srdcom to prekonávam. Hľadám Michala, ktorý skončil na 17tom mieste a obhájil tímový dres. Gratulujem Michal. V cieli ešte pokecám so známymi a potom už utekáme prezliecť sa do auta, lebo zima nám nič nedaruje.

nase dresy

Celkové hodnotenie tohto preteku je veľmi dobré, organizácia až na pár chybičiek to zvládla a dúfam, že o rok budeme pripravení na ďalší ročník a možno tentokrát aj so snehom. O vylepšenie pocitu z preteku sa postarala aj tombola, kde sme bodovali ja aj Michal. Vďaka patrí aj Dušanovi, ktorý aj pri mínusových teplotách vydržal celý čas na trati a urobil bohatú fotodokumentáciu a povzbudil na tom pravom mieste .

-raduz-

 


Fotogaléria    Výsledková listina 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© bikeri.sk & Hag 2008-13 Powered by Free Website Templates