Kde bolo, tam bolo.. kedysi dávno za siedmimi horami a siedmimi dolinami, na hraniciach západného a stredného Slovenska, v kotline rieky, Nitry prezývanej, žili dvaja bikeri. Vanquish ( Miroslav Farbiak) a Greywolf (Dušan Sivý). Jedného dňa za bližšie nešpecifikovaných okolností sa stretli, zoznámili a zistili, že ich oboch spája blízky vzťah k prírode a športu. Greywolf nakriatol Vanquisha k vstupu do slávneho cykloklubu CK M.A.K. pôsobiaceho v Partizánskom, za ktorý toho času bikoval, a tak i Vanquish si skúsil chuť jazdenia na pretekoch-cyklomaratónoch.

nase dresy

 

Prvotnú eufóriu vystriedalo sklamanie z fungovania a pomerov v klube, nuž obaja zamávali

CK M.AK na rozlúčku. Na bikovanie však ani náhodou nezanevreli. Kdesi tu skrsla myšlienka založenia vlastného, riadne fungujúceho klubu. Lenže dve osoby sú na založenie málo, preto Greywolf oslovil svojho pána brata Zeleného (Peter Sivý), ktorému bike tiež nie je cudzí.

A tak, dňa 23. 10. 2006 roku pána zaevidovalo Ministerstvo vnútra SR

občianske združenie, náš cykloklub nesúci názov VANQUISH GREYWOLF BIKE TEAM, skrátene jednoducho VG BIKE TEAM.

V tejto zostave naštartovali pôsobenie klubu v sezóne 2007 účasťou na piatich maratónoch a jednej časovke. O rok neskôr družinu rozšírili (drsní?)jazdci Bluegary (Ondrej Farbiak) a Mil@nio (Milan Šarina), ktorí si vyskúšali účasť na maratónoch (Topoľčianky, Partizánske) aj predtým. V sezóne 2008 mal VG Bike Team zastúpenie na ôsmich maratónoch a opäť na úvodnej

nase dresy

časovke v Bratislave. Ako správnej „grupe kolarskej“ nám ale chýbala podstatná vec, a to vlastná identita sprostredkovaná formou tímovej rovnošaty.

Ešte v zime 2007 dlho predlho hútali tímové kapacity nad náročnou kombináciou svojského dizajnu, materiálov, strihu, prijateľnej ceny a všeobecnej spokojnosti až napokon, čuduj sa svete...nastala zhoda! Pár týždňov ste na našej stránke mali možnosť vidieť návrhy dizajnu našich nových dresov. Z najúspešnejšieho návrhu bol odvodený základ, do ktorého sme zapracovali naše logo, názov a odeli to celé do tímových farieb. Premiéra dresov sa nám naskytla priam symbolicky, na "domácom" maratóne Medzihorím 2008 v Partizánskom. Ej veruže hrdí sme boli pri prvých kradmo-obdivných pohľadoch iných jazdcov a družín, ale aj bežného ľudu. No vyvrcholenie prišlo uprostred roka. Pri dekorovaní najlepších troch jazdcov v kategórii muži 18-39r. 25km na preteku Author bikemaraton Súľovské skaly na striebornej pozícii figurovali naše farby, ktoré mimochodom túto priečku v blatistých podmienkach roku 2009 obhájili.

V novembri 2008 našu družinu rozšíril Hakesh (Robo Bača) a Hag (Braňo Bielik) V decembri sa pridal Rosko (Miroslav Rozsíval), ktorý si v sezóne 2009 s Hakesh-om vyskúšal premiérovo chuť pretekov na horských bicykloch. V novembri 2009 obohatil klub svojím členstvom ambiciózny biker Vankes (Michal Vanko). Medzičasom z klubu na prelome rokov vystúpili Hakesh, Bluegary a Mil@nio. Ďalej o najčerstvejších udalostiach, aktualitách informujemeTU.    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

© bikeri.sk & Hag 2008-13 Powered by Free Website Templates